Fata asta .. mi-a spus că nu toate visele devin realitate. A zis că nu poți să-ți dorești cu adevărat să fi sirenă și să se întâmple. Un exemplu puțin cretin, dar o înțeleg. Și acum părerea mea ?
Visul nu a fost, nu este și nu o să fie niciodată un lucru imposibil. Vrei să fi vampir sau vrei să zbori ? Acestea sunt dorințe. Când ai un vis, înseamnă că ți-ai propus ceva ce îți stă în puteri, ceva ce se poate întâmpla. Înseamnă că te trezești și lupți în fiecare zi pentru acel lucru.
Din păcate sunt foarte mulți oameni care nu înțeleg aceste noțiuni și au cu totul și cu totul alte semnificații pentru ele. E posibil să fie valabil și pentru mine. Dar ceea ce înțeleg eu mă definește și mă împinge spre reușită. Da, îmi doresc să mă nasc din nou, dar visul meu este să-mi schimb viața.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu